23 жовтня НТУУ "КПІ" відвідала делегація Національного музею наукових досягнень та інновацій Японії "Мірайкан", очолювана заступником директора музею Мотохайде Конака.
Цей візит – крок у напрямку реалізації попередніх домовленостей, яких було досягнуто 14 грудня минулого року після урочистої передачі до відділу авіації і космонавтики Державного політехнічного музею при НТУУ "КПІ" макету японської космічної ракети "H-IIB". Під час тієї зустрічі посол Японії в Україні Тоічі Саката живо відгукнувся на ідею керівництва КПІ налагодити співпрацю між Національним музеєм наукових досягнень та інновацій Японії "Мірайкан" та Державним політехнічним музеєм університету.
Попри те, що "Мірайкан" – це ще зовсім "молодий" науково-просвітницький заклад – його засновано 2001 року – він уже став одним з найвідоміших науково-технічних музеїв у світі. В перекладі з японської його назва означає "вмістилище майбутнього", і тут немає перебільшення, бо присвячений він найсучаснішим технологіям і розробкам. У його експозиціях відвідувачі можуть на власні очі побачити прототипи комп'ютерів завтрашнього дня, роздивитися і випробувати в роботі найсучасніші інтелектуальні системи, через загальнодоступні монітори, зв'язані з величезною електронною бібліотекою музею, отримати відповіді на будь-які запитання, що стосуються розвитку науки і технологій. Окрім того, задовольнити цікавість найдопитливіших відвідувачів можуть 50 "наукових комунікаторів" – фахівців з певних напрямів науки і техніки, які підтримують постійний зв'язок з відповідними науковими організаціями. Понад те, в "Мірайкані" можна й самому попрацювати в сучасних лабораторіях, для яких відведено цілий поверх.
Однак цей музей у Токіо відомий не лише своїми інтерактивними експозиціями. Тут мало не щотижня відбуваються цікаві лекції та семінари за участю найвідоміших учених і інженерів, на які може завітати будь-хто, кого цікавлять питання, про які йтиметься. Тож налагодження співпраці з таким центром сучасної науки для НТУУ "КПІ" і його музею відкриває нові перспективи розвитку.
Представники "Мірайкану" ознайомилися з історичною частиною кампуса КПІ, пройшли алеєю його видатних працівників і випускників, відвідали Науково-технічну бібліотеку й Українсько-Японський центр НТУУ "КПІ", уважно оглянули експозиції Державного політехнічного музею.
Після попереднього знайомства відбулися переговори щодо можливих напрямів співпраці. Серед пропозицій, які висловили представники КПІ, – підготовка публікацій та виступів у спеціальних музейних виданнях і спільна участь у заходах відповідного спрямування, обмін виставками чи фрагментами виставок та багато іншого. Повний перелік напрямів можливих спільних проектів передала японським колегам директор Державного політехнічного музею Наталя Писаревська.