Незвичайна група розпочала 25 червня заняття в Стартап-школі "Sikorsky Challenge". Це не студенти, аспіранти та підприємці-початківці, як зазвичай, а співробітники  виконкому Криворізької міської ради,  керівники та науковці Криворізького національного університету та Науково-дослідного гірничорудного інституту, очільники громадських організацій та бізнесових структур Кривого Рогу – усього тринадцять  осіб.

"Мета цього проєкту – створення інноваційної екосистеми міста Кривий Ріг, – розповіла   директорка  Стартап-школи "Sikorsky Challenge" Інна Малюкова. – Це місто, вирішальну роль в економіці якого відіграють підприємства з видобутку та переробки залізорудної сировини, а також заводи з обслуговування основного виробництва. Тобто, його потенціал фактично визначається однією містоутворюючою галуззю, якою є чорна металургія. Якщо вона занепадає, швидко занепадає все місто, і люди починають його залишати. Тому потрібно створити умови, в яких розвиватиметься інноваційне підприємництво, а відтак економіка міста стане багатофункціональною. Це, своєю чергою, забезпечить появу нових робочих місць і дозволить залучати до інноваційної діяльності молодих людей, які прагнуть спробувати власні сили у бізнесі".

Ідею організації такого інноваційного середовища підтримала міська влада. Власне, після презентацій Стартап-школи "Sikorsky Challenge", які провели в місті Інна Малюкова і проректор КПІ ім. Ігоря Сікорського з наукової роботи Віталій Пасічник, вона й виступила ініціатором створення такої школи в  Кривому Розі.

Виходячи з поставленого  завдання, організатори школи  запропонували, щоб воно  розпочалося саме з підготовки менеджерів. Звісно, програма навчання адаптована під саме цей контингент. Як пояснила Інна Малюкова, так робиться завжди: жорсткої та єдиної для всіх слухачів програми в Стартап-школі немає. До того ж, і люди на навчання приходять з дуже різною підготовкою та досвідом, отож і підходи до їх підготовки мають бути різними. До речі, це враховується і при формуванні навчальних груп. Склад першої криворізької групи – яскраве тому свідчення. 

Слухачі займатимуться тричі на тиждень по чотири години у другій половині дня. Завершиться навчання презентацією бізнес-проєктів слухачів. Поки що планується, що вона відбуватиметься в онлайн-режимі. Кращі з представлених робіт організатори мають намір представити на щорічному конкурсі інноваційних проєктів у рамках Фестивалю "Sikorsky Challenge" в Києві. Починаючи з вересня також планується розпочати навчання студентів, викладачів, підприємців міста, але лише тих, які матимуть власні ідеї щодо їх перетворення на стартапи. Стартап-школа працюватиме на базі Криворізького національного університету. Вона стала тринадцятим членом мережі Стартап-шкіл "Sikorsky Challenge", засновником і центром якої є Стартап-школа КПІ.

До речі, й перші слухачі також на навчання прийшли з власними проєктами. Підприємці – з такими, які можна реалізувати шляхом створення відповідних підприємств, представники міської влади – з проєктами соціального спрямування та щодо розвитку комунального господарства. "Серед останніх,  –  розповідає Інна Малюкова, – проєкти з вирішення транспортних проблем міста, розвитку міської будівельної галузі, створення сучасних дитячих майданчиків тощо".

Ну а перше заняття  з першою групою слухачів Стартап-школи "Sikorsky Challenge" провів директор бізнес-інкубатора BeNextIT (Ізраїль), співзасновник Стартап-школи та Інноваційного холдингу "Sikorsky Challenge" Ігор Пеєр. Учасники розглянули дві теми, які визначатимуть не лише основний  напрям їхнього навчання на найближчі тижні, але й, можливо, усієї подальшої їхньої діяльності: "Інноваційний вектор розвитку економіки"  та "Стартап як основний інноваційний вектор".

Дмитро Стефанович

Дата події

Бібліотечка газети «Київський політехнік»

Бібліотечка газети «Київський політехнік» надає читачам доступ до книжкових видань, підготовлених співробітниками редакції та дописувачами газети. Деякі з них вже вийшли друком на папері, інші поки що можна прочитати лише в електронному варіанті. Це книжки з історії Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського», біографії великих науковців, збірки публікацій газети різних років з різноманітної тематики тощо. Редакція газети планує час від часу поповнювати бібліотечку. Про нові надходження ми повідомлятимемо в газеті та на її Інтернет-сторінках.