Наукова робота магістрантки кафедри електронних пристроїв та систем Олександри Колесник здобула ІІ призове місце у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт, що проходив 21-23 квітня 2021 р. в онлайн-режимі. Організатором підсумкової конференції ІІ туру виступив Національний університет "Чернігівська політехніка". Сумарна кількість балів конкурсантки – 77,8 (для порівняння – у переможця 80 балів). Її науковий керівник – проф. Юлія Ямненко, завідувачка кафедри ЕПС, – входила до складу галузевої конкурсної комісії, але, за умовами конкурсу, не могла оцінювати роботу своєї підопічної задля забезпечення об'єктивності результатів.

У своїй науковій роботі Олександра дослідила нейронну мережу з пошкодженими зв'язками, а саме – наслідки такого пошкодження. Була розроблена нейронна мережа для прогнозування температури навколишнього середовища та проведено моделювання ураження нейронів. Досліджено вплив пошкоджень на працездатність мережі. Виявлено граничні умови роботи мережі. У майбутньому планується розробити технологічно стійку систему та за допомогою прогнозування покращувати її ефективність.

 Нині Олександра Колесник навчається на 5-му курсі факультету електроніки та працює над магістерською дисертацією, присвяченою керуванню системою розподіленої генерації  MicroGrid. До речі, у цьому семестрі за програмою Еразмус+ вона здобуває освіту в Національній школі інженерії Університету Лотарингії (Франція). 

Мандрувати по закордонах для неї звично. Володіння англійською та німецькою якнайкраще сприяє академічній мобільності. У 2017 р. студентка проходила практику в Технічному університеті м. Дрезден (Німеччина), у 2018-му взяла  участь у Міжнародному саміті "Перспективи жінок у STEM" (м. Варшава, Польща), у 2019-му здобула ІІ місце в міжнародному технічному конкурсі студентських наукових робіт у Молдові з проєктом "Багаторівневий захист від протікань у системі Smart house", того ж року поїхала на практику до знайомого вже ТУ м. Дрезден. Наступного року розширила географію подорожей і пройшла практику в  Науково-технологічному університеті ім. короля Абдалли (Королівство Саудівська Аравія). У 2021 р. стала призеркою Всеукраїнського онлайн-хакатону "Жінки в енергетиці", де відмітили її активну участь у майстер-класах з гендерної рівності, мистецтва презентацій та кар'єрного розвитку. 

"Я неймовірно вдячна КПІ за можливості, які постійно заохочують мене старанно працювати і брати участь у наукових заходах в Україні та за її межами. Завдяки професійним викладачам я набула освітнього досвіду, він допомагає мені долати будь-які труднощі на практиці. Студентське життя яскраве і різноманітне, у мене з'явилось багато чудових друзів у студмістечку, заради яких завжди хочеться повернутися до рідної альма-матер".

Ю.Ямненко пишається здобутками своєї підопічної та відзначає її високий професійний рівень, уміння  самонавчатися, співпрацювати з колегами, використовувати попередній досвід, набутий у міжнародних творчих колективах, у нових проєктах тощо. Тобто усе те, що вирізняє сучасну амбітну молоду людину, яка прагне відбутися у фаховому середовищі. 

І наче на підтвердження її слів, Олександра підсумовує: "Хочу зазначити, що КПІ є сукупністю різноманітних якостей, які мене сформували та формують надалі, дають натхнення та мотивацію будувати успішну майбутню кар'єру".

Бібліотечка газети «Київський політехнік»

Бібліотечка газети «Київський політехнік» надає читачам доступ до книжкових видань, підготовлених співробітниками редакції та дописувачами газети. Деякі з них вже вийшли друком на папері, інші поки що можна прочитати лише в електронному варіанті. Це книжки з історії Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського», біографії великих науковців, збірки публікацій газети різних років з різноманітної тематики тощо. Редакція газети планує час від часу поповнювати бібліотечку. Про нові надходження ми повідомлятимемо в газеті та на її Інтернет-сторінках.