На факультеті електроенерготехніки та автоматики створено навчально-наукову лабораторію "Siemens". Її відкриття в університеті, який обіймає провідні позиції у підготовці висококваліфікованих кадрів для енергетичного комплексу України, відбулося 22 грудня – у День енергетика, тобто професійного свята працівників енергетичної промисловості.
Виступаючи перед учасниками церемонії, ректор КПІ академік НАН України Михайло Згуровський нагадав, що співпраця університету з компанією "Siemens" розпочалася ще в липні 2011 року, коли було підписано відповідний меморандум. Одним із головних пунктів цього спільного документа стала домовленість про створення на базі факультету електроенерготехніки та автоматики навчально-наукової лабораторії, для якої компанія зобов'язалася постачити сучасне обладнання та ліцензоване програмне забезпечення. І ось наприкінці грудня 2023 року ця лабораторія почала працювати. Окрім того, серед ініціаторів створення лабораторії – очільники української компанії "НПО Сінепс-Інвест" – офіційного партнера компанії "Siemens".
Використовуватиметься ця лабораторія для навчальної і наукової роботи студентів, аспірантів, дослідників і викладачів КПІ ім. Ігоря Сікорського. Причому не лише ФЕА, але й усіх навчально-наукових підрозділів енергетичного напряму. Серед її обладнання – трансформатор, розподільчий пристрій, контролер телемеханіки тощо, які загалом складаються в повноцінну електричну підстанцію. "На сьогоднішній день – це найсучасніше обладнання, яке тільки існує в принципі", – повідомив начальник відділу "Електроенергетика та автоматизація" ДП "Сіменс Україна" Дмитро Резниченко.
Отож на її базі можна буде проводити повноцінні тренінги, семінари, курси для фахівців енергетичної галузі з можливим залученням представників ДП "Сіменс Україна".
Понад те, передбачається, що в університеті розроблятимуться окремі навчальні модулі в межах освітніх програм або сертифікатних програм і студенти, які за ними навчатимуться, працюватимуть з обладнанням лабораторії та використовуватимуть її програмне забезпечення. І, як зауважив технічний директор ТОВ "НПО Сінепс-Інвест" Олег Крамарев, здобувати низку необхідних навичок починаючи від проєктування і закінчуючи вводом в експлуатацію на найвищому рівні диспетчеризації.
Таким чином, майбутні енергетики, які здобувають цей фах у КПІ, отримали на День енергетика чудовий подарунок.
Наступним кроком розвитку співробітництва має стати запровадження на базі компанії системи дуальної освіти студентів КПІ.
Нова лабораторія має найсучасніше обладнання: трансформатор, розподільчий пристрій, контролер телемеханіки, а все разом складається в повноцінну електричну підстанцію.
Студенти відпрацьовуватимуть тут реальні сценарії й навчатимуться автоматизувати процес енергопостачання.