Наш університет продовжує примножувати досягнення в гуманітарному розмінуванні та протимінній безпеці. Ми не зупиняємося на досягнутому й залучаємо до роботи нових партнерів. Тепер серед них — ГО «Українська Асоціація Гуманітарного Розмінування», що обʼєднує широкий спектр операторів протимінної діяльності, виробників та інші організації, дотичні до цієї галузі.
«На базі спеціальності 183 (G2) Технології захисту навколишнього середовища ми вже відкрили підготовку бакалаврів і магістрів — інженерів нової генерації, які відновлюватимуть українські землі, маючи базові знання з протимінної діяльності. Також у планах — відкриття кваліфікаційного центру. Для нас дуже важливо долучити Асоціацію та її партнерів до виконання різного роду завдань і спільних проєктів», — Оксана Вовк, директор Навчально-наукового інституту енергозбереження та енергоменеджменту (НН ІЕЕ) КПІ ім. Ігоря Сікорського.
«Ми обʼєднуємо майже увесь ринок у сфері гуманітарного розмінування. Усі партнери є активними членами асоціації й за потреби готові проконсультувати, протестувати чи доповнити необхідною базою ваше навчання», — Олександр Бортніков, директор ГО «Українська Асоціація Гуманітарного Розмінування».
У межах спільного меморандуму планується низка важливих ініціатив у сфері гуманітарного розмінування, зокрема:
• нові фундаментальні та прикладні дослідження;
• розроблення, тестування та оцінка обладнання для протимінної діяльності;
• організація конкурсів і фестивалів для просування інноваційних технологій;
• розроблення програм з підвищення кваліфікації;
• спільні інформаційні, наукові та освітні заходи, семінари, тренінги, воркшопи для студентів КПІ ім. Ігоря Сікорського.
Окрім того, у планах робота над реалізацією проєктів з відновлення постраждалих від мінно-вибухової діяльності, до якої долучиться Науковий парк адитивних технологій Сікорські Челендж і Навчально-інноваційний центр протезування та реабілітації КПІ ім. Ігоря Сікорського.