🇺🇦🇨🇳 КПІ ім. Ігоря Сікорського 18 березня відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол Китайської Народної Республіки в Україні Ма Шенкунь у супроводі радника-посланника Ван Чженьгуана та представника посольства з питань освіти Чжан Чженьго.

📰

Це був перший візит новопризначеного Посла КНР (він обіймає цю посаду лише 3 місці) до Київської політехніки, тому зустріч представників посольства з керівництвом університету розпочалася з короткої ознайомчої екскурсії. Гості оглянули Зал Вченої ради університету, алею пам'ятників визначним інженерам і вченим, життя і діяльність яких були тісно пов'язані з КПІ, та пам'ятник видатному китайському мислителю та філософу Конфуцію на Площі Знань і, звісно, ознайомилися з експозиціями Державного політехнічного музею КПІ. Отож першими словами, з яких розпочав Посол Китаю розмову з ректором університету Анатолієм Мельниченком і проректором з міжнародних зв'язків  Андрієм Шишоліним після знайомства з університетом, були слова глибокого враження від побаченого. Він також висловив вдячність університетові та його працівникам за багаторічну допомогу в підготовці кваліфікованих фахівців для Китайської Народної Республіки й наголосив, що співпраця КПІ з освітньо-науковими організаціями є дуже продуктивною і цікавою.

А проте, розмова стосувалася не лише питань взаємодії університету з китайськими колегами й розвитком спільних проєктів. Посол КНР в Україні Ма Шенкунь наголосив на відданості його держави принципам миру й підтримки українського суверенітету та територіальної цілісності України.

Анатолій Мельниченко та Андрій Шишолін розповіли гостям про підготовку в КПІ студентів із Китаю. Зокрема, навели цікаві цифри: упродовж багатьох років партнерства вищу освіту в КПІ здобували понад 2100 представників цієї країни, і навіть нині, під час війни, в університеті навчаються 57 молодих китайських громадян. Також гостям було надано інформацію про успішні спільні проєкти, реалізовані останніми роками, серед яких – створення  університетського наноуспутника "PolyITAN-2-SAU", який у кооперації з фахівцями Шеньянського аерокосмічного університету розробили й запустили в космос працівники і студенти КПІ. Проєктів таких, певна річ, значно більше, оскільки сьогодні університет має партнерські відносини і співпрацює з науково-освітніми установами 8 китайських провінцій! Також значне місце в цих перемовинах було приділено питанням освіти та розширення зв'язків КПІ з університетами  КНР – Посол Китаю в Україні Ма Шенкунь обіцяв надати університетові  у цьому максимальне сприяння.

kpi images

"Сьогодні відбулася дуже продуктивна зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Китайської Народної Республіки в Україні паном Ма Шенкунь. Він має дуже гарний досвід попередньої роботи в урядових структурах своєї держави. Пан Посол дуже високо оцінює попередню взаємодію Китайської Народної Республіки з Україною і, зокрема, з нашим університетом як в частині наукової взаємодії, так і в підготовці студентів, реалізації певних інноваційних ініціатив і проєктів, – так прокоментував підсумки розмови  ректор Анатолій Мельниченко. – Було досягнуто певних домовленостей про підтримку університету, про продовження та активізацію білатеральних контактів щодо підготовки кадрів, активізації наукової діяльності та, якщо ширше, загалом українсько-китайської співпраці. Пан Посол запропонував свою допомогу в налагодженні більш широкої взаємодії з інституціями Китайської Народної Республіки. Звичайно, під час розмови мова йшла  й про розширення підготовки китайських студентів у нашому університеті. І надзвичайно важливо, що пан Посол ще раз наголосив на відданості держави, яку він представляє, питанню збереження суверенітету і територіальної цілісності України".

Дмитро Стефанович

Дата події