Щотижнева газета "Київський політехнік"
Газета "Київський політехнік" видається з 21 квітня 1927 р. Редакція:
- Головний редактор - Д.Л.Стефанович
- Провідні редактори - Н.Є.Ліберт
Адреса: корпус №31, кімната №14 (4-й поверх).
Газета "Київський політехнік" видається з 21 квітня 1927 р. Редакція:
- Головний редактор - Д.Л.Стефанович
- Провідні редактори - Н.Є.Ліберт
Адреса: корпус №31, кімната №14 (4-й поверх).
Першого квітня колектив кафедри машин та апаратів хімічних і нафтопереробних виробництв привітав свого видатного колегу – кандидата технічних наук, професора Віктора Миколайовича Марчевського. Цьогорічна дата особлива, адже йому виповнилося 90 років! Цю визначну подію відзначають не лише колеги, а й усі, хто коли-небудь мав нагоду навчатися у нього або спільно реалізовувати інженерні та наукові проєкти.
У березні в КПІ ім. Ігоря Сікорського відбувся традиційний Тиждень математики – серія заходів, що продемонстрували, наскільки цікавою, інтерактивною та сучасною може бути ця наука. Значущість події підтримав ректор КПІ Анатолій Мельниченко: він записав відеозвернення до учасників, у якому наголосив на важливості розвитку математичної культури серед молоді та її ролі у науково-технічному прогресі.
Редакція «Київського політехніка» завершує оприлюднення матеріалів звітів проректорів університету про роботу в 2024 році. У цьому номері увазі читачів пропонується текст доповіді проректорки з навчальної роботи Тетяни Желяскової «Модернізація освітнього процесу в контексті реалізації Стратегії розвитку університету», з якою вона виступила на засіданні Вченої ради КПІ ім. Ігоря Сікорського 10 березня.
Натхненні умовами заключного етапу Другого відкритого інженерного конкурсу "Збудуй свою МРІЮ" для учнів 8 – 11 класів, який проходив у КПІ ім. Ігоря Сікорського протягом 29 та 30 березня 2025 року, школярі з 24 населених пунктів України – Києва, Харкова, Галича, Каменя-Каширського, Запоріжжя, Дніпра, Глухова, Богодухова, Кобеляк, Миколаєва, Бучі, Ірпеня, Сум, Полтави, Івано-Франківська, Чугуєва тощо – безумовно, запам'ятають години, проведені над створенням крил, фюзеляжів, стабілізаторів, кіля, пускової установки (катапульти) та випробування моделей у польоті на футбольному майданчику університету.
У сучасних умовах виробництво конкурентоспроможної продукції машинобудування потребує технологій, що забезпечують високу якість виробів та покращення їх експлуатаційних характеристик. Зокрема, ефективним технологічним способом підвищення зносостійкості деталей є комбіноване термомеханічне зміцнення з використанням випромінювання лазера та поверхневопластичної обробки.
Почесну премію Міжнародного центру математики в Україні (ICMU), запроваджену цього року, отримав Олексій Галганов, аспірант кафедри математичного аналізу та теорії ймовірностей КПІ ім. Ігоря Сікорського. Він став одним із шести переможців, обраних серед найкращих студентів-математиків з усіх провідних університетів України.
У Навчально-науковому інституті матеріалознавства та зварювання ім. Є.О. Патона почала працювати сонячна електростанція. НН ІМЗ – це вже другий після Науково-технічної бібліотеки підрозділ університету, який обладнано таким альтернативним джерелом електроенергії. Відкриття її відбулося 6 лютого, і участь у ньому взяли не лише працівники інституту, але й ректор КПІ ім. Ігоря Сікорського Анатолій Мельниченко та його заступники за напрямами.
Бібліотечка газети «Київський політехнік» надає читачам доступ до книжкових видань, підготовлених співробітниками редакції та дописувачами газети. Деякі з них вже вийшли друком на папері, інші поки що можна прочитати лише в електронному варіанті. Це книжки з історії Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського», біографії великих науковців, збірки публікацій газети різних років з різноманітної тематики тощо. Редакція газети планує час від часу поповнювати бібліотечку. Про нові надходження ми повідомлятимемо в газеті та на її Інтернет-сторінках.