Делоне Микола Борисович

Микола Борисович Делоне (21.01[02.02].1856, Москва — 20.03.1931, Ленінград) — вчений-механік, один з піонерів планеризму, пропагандист і популізатор авіаційних знань. Учень М.Є. Жуковського. Один з організаторів першого офіційного чемпіонату Києва з футболу у вересні 1911 року.

Валентин Григорович Лозовик

24 жовтня о 12 год. 20 хв. зупинилось серце Валентина Григоровича Лозовика – доцента кафедри математичної фізики ФМФ, високообдарованого науковця, педагога й просвітянського діяча.

Чудовий підручник

Що таке коливання, що таке хвиля, що таке стійкість коливань, стисло і зрозуміло пояснює новий підручник М.В.Василенка, О.М.Алексейчука “Теорія коливань і стійкості руху”. К.: Вища школа. 2004. – 525 с.; іл. Окрім цього, розв’язує багато практичних і теоретичних задач. Хоча він відповідає найширшій навчальній програмі для студентів машинобудівних спеціальностей технічних університетів, його може використати і студент іншої спеціальності за мінімальною програмою.

Подорож дивами

Наші статті про студентів присвячені переважно “стаціонарникам”, тобто тим хлопцям і дівчатам, які щодня відвідують КПІ, ходять до бібліотек, виконують завдання, складають літні й зимові сесії і т.д. Все це роблять і “вечірники”, але дещо рідше (кілька разів на тиждень) і пізніше (тобто ввечері). Та це не заважає їм бути дружними й креативними, як от, наприклад, студентам-графікам четвертого курсу ВПІ гр. ЗГ-31.

Силач з ФЕА – чемпіон України!

Нещодавно у Коломиї, що на Івано-Франківщині, пройшов чемпіонат України з пауерліфтингу серед команд ВНЗ.

У перший день змагань Ігор Бродовський (ФЕА, гр.ЕМ-11) з результатом 700 кг в триборстві (присідання – 270 кг; жим лежачи – 195 кг; станова тяга – 235 кг) став чемпіоном України серед студентів! Його найближчий переслідувач набрав у сумі 690 кг. Ігор Бродовський також став срібним призером за формулою Вілкса – співвідношення власної ваги спортсмена до ваги, яку він підняв.

ІІ Міжнародна конференція молодих учених та студентів “Біомедична інформатика, медична інженерія та телемедицина (нові погляди, ідеї та факти)”

1-2 грудня 2006 р. у НТУУ “КПІ” пройшла ІІ Міжнародна конференція молодих учених та студентів “Біомедична інформатика, медична інженерія та телемедицина (нові погляди, ідеї та факти)”, організаторами якої виступили НТУУ “КПІ”, НМУ ім.

Щира вдячність | Самовіддана і сумлінна праця робітників виробничо-експлуатаційного комбінату

Як відомо, 17 листопада Президент України В.А. Ющенко урочисто відкрив Центр суперкомп’ютерних обчислень та Українське відділення Світового центру даних. Урочистості проходили в 6-му корпусі, де, власне, і розташовані ці два центри.

Заплановані заходи пройшли на вищому рівні. Це засвідчили всі, хто брав у них участь.

На парламентських слуханнях “Рівні права та рівні можливості в Україні: реалії та перспективи”

21 листопада у Верховній Раді України відбулися парламентські слухання на тему “Рівні права та рівні можливості в Україні: реалії та перспективи”. Участь у слуханнях взяла і представницька делегація від НТУУ “КПІ” на чолі з проректором, директором Українського центру ґендерної освіти при НТУУ “КПІ” С.І. Сидоренком.

Бібліотечка газети «Київський політехнік»

Бібліотечка газети «Київський політехнік» надає читачам доступ до книжкових видань, підготовлених співробітниками редакції та дописувачами газети. Деякі з них вже вийшли друком на папері, інші поки що можна прочитати лише в електронному варіанті. Це книжки з історії Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського», біографії великих науковців, збірки публікацій газети різних років з різноманітної тематики тощо. Редакція газети планує час від часу поповнювати бібліотечку. Про нові надходження ми повідомлятимемо в газеті та на її Інтернет-сторінках.