Створення самонавчальної організації

Якщо кинути жабу в каструлю з кип'ятком, вона вистрибне. Але якщо воду нагрівати поступово, жаба залишиться в каструлі і звариться. Чому? Тому що її механізми сприйняття загрози для життя налаштовані не на повільні, а на раптову зміну.

Відкриття вулиці Політехнічної

1 жовтня вул. Політехнічна «гуділа»: на шалених швидкостях літали туди-сюди ролери, веселими закликами підтримували вболівальники гравців міні-футболу і соксу, потрапляли «в дамки» учасники гіпершашок, на асфальті малювали кольоровою крейдою, а понад усім цим високо в небо здіймався воланчик бадмінтону – Політехнічна святкувала своє відкриття.

Ракетні двигуни В.П.Глушка

В.П.Глушко – засновник радянського рідинного ракетодвигунобудування. Але його перший ракетний двигун був електрореактивним (ЕРД). Тяга в ньому виникала завдяки миттєвому випаровуванню тонких смужок металу при нагріванні їх електричним струмом.

Презентація відділу історії авіації та космонавтики ДПМ

26 вересня в Державному політехнічному музеї при НТУУ “КПІ” пройшла презентація нещодавно створеного відділу “Історія авіації і космонавтики” ім. І.І.Сікорського. Почесними гостями відділу стали ветерани космодромів, учасники наукових читань, присвячених В.П.Глушку.

Читання пам’яті академіка В.П.Глушка

26 вересня в НТУУ «КПІ» в рамках циклу «Видатні конструктори України» відбулися наукові читання, присвячені 100-річчю від дня народження Валентина Павловича Глушка – видатного вченого-інженера в галузі ракетно-космічної техніки, двічі Героя Соціалістичної Праці, академіка АН СРСР, кавалера п’яти

Журналу “НАУКОВІ ВІСТІ НТУУ “КПІ” – 10 РОКІВ!

26 вересня 1997 р. Міністерством інформації України було зареєстровано нове видання – журнал “Наукові вісті Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут”. Саме цю дату можна вважати днем народження нашого журналу.

Бібліотечка газети «Київський політехнік»

Бібліотечка газети «Київський політехнік» надає читачам доступ до книжкових видань, підготовлених співробітниками редакції та дописувачами газети. Деякі з них вже вийшли друком на папері, інші поки що можна прочитати лише в електронному варіанті. Це книжки з історії Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського», біографії великих науковців, збірки публікацій газети різних років з різноманітної тематики тощо. Редакція газети планує час від часу поповнювати бібліотечку. Про нові надходження ми повідомлятимемо в газеті та на її Інтернет-сторінках.