Запуск в експлуатацію Навчально-наукового центру НТУУ «КПІ»-Бош відбувся 10 грудня 2009 році. На презентацію, крім студентів та викладачів КПІ, завітали представники фірми Бош, обладнанням якої й укомплектовано Центр, та представники фірм, що допомагали монтувати і запустити в експлуатацію установки.
А подивитися дійсно було на що. Перший комплекс складається з сучасного теплового насосу, під’єднаного до водного горизонту бювету, та трьох сонячних колекторів різного типу. Цей комплекс забезпечує опалення частини приміщень 6-го корпусу та гаряче водопостачання.
Другий комплекс складається з газового котла, що працює за екологічно чистою технологією і споживає на 30% менше палива ніж застарілі зразки, і котла на твердому паливі (дровах). Тепловіддача останнього характеризується піками та спадами. Тож газовий, автоматично вмикаючись у певні моменти, забезпечує рівномірний нагрів води. Система індикації в реальному часі дозволяє студентам під час проведення лабораторних робіт та наукових досліджень спостерігати за різними параметрами енергокомплексу. Студенти 5-6 курсів ТЕФ та інших факультетів будуть виконувати тут лабораторні роботи, займатимуться моделюванням нових теплових схем для енергетичних систем.
Представлена в Центрі також модель газотурбінної установки з покращеними аеродинамічними характеристиками. Така технологія реалізована на реальному об’єкті і дозволяє збільшити ККД установки до 5% та заощаджувати майже 17% природного газу. Установка в 10 МВт за годину заощаджує таку кількість природного газу, якої вистачить для опалення будинку площею 200 кв. м протягом місяця. Проректор з навчально-виховної роботи проф. Г.Б.Варламов, який супроводжував гостей і давав пояснення, зокрема зауважив: «Раніше студентів знайомили з принципами роботи систем і механізмів за плакатами, тепер – на реальних сучасних установках».
Гостям також було продемонстровано невелику книжкову виставку, де представлено підручники, монографії, енциклопедії з питань енергетики, що підготовлені викладачами і науковцями КПІ, та комплект підручників для навчальних закладів загального напряму «Енергетика. Довкілля. Енергозбереження», що висунені на здобуття Державної премії України в галузі науки і техніки 2010 року.
Німецькі фахівці дуже позитивно оцінили досвід, коли викладачі є дослідниками та навчають студентів за своїми підручниками, залучають їх до наукового пошуку. Вони подякували керівникам НТУУ «КПІ» за ініціативи та дієві кроки щодо впровадження обладнання фірми Бош у навчально-дослідницький процес університету, а представникам фірм, які монтували обладнання, вручили дипломи.
Представники фірми Бош після ознайомлення з уже діючим Центром із задоволенням констатували, що наявні системи й установки є інноваційними об’єктами, тож можуть успішно використовуватися для навчання студентів, підготовки й перепідготовки персоналу, здатного експлуатувати теплоенергетичне обладнання.
На завершення було проведено прес-конференцію з представниками ЗМІ, на якій виступили з промовами проректор Г.Б.Варламов, Рене Шлегель – генеральний директор ТОВ «Роберт Бош ЛТД», повноважний представник групи Бош у Росії, Україні, Білорусі та Казахстані; Віталий Бульда – керівник з продажу «Бош Термотехніка» в країнах СНД і Балтії, Маріуш Вольняк – директор департаменту «Бош Термотехніка Україна», які підсумували здобутки у спільній діяльності та намітили загальні кроки співпраці на майбутнє.