Найпрестижніші нагороди у сфері журналістики – Пулітцерівську премію та премію World Press Photo отримав випускник КПІ 2010 року фотограф Євген Малолєтка за світлини з Маріуполя.

"Фото, які переломили сприйняття війни на Заході", – так характеризують відеоматеріали Є.Малолєтки та М.Чернова, журналістів з Associated Press (АР). 20 днів вони працювали під обстрілами, щоб світ побачив справжню "операцію" російської армії: зруйновані будівлі, вмираючих дітей, братські могили, бомбардування пологового будинку. Працювали під постійною загрозою життю. І дивом вийшли з оточення, коли вже не було змоги передавати інформацію в редакцію, а всі наявні носії пам'яті заповнено вщерть.

kpi images - Пулітцерівську премію отримує випускник КПІ фотограф Євген Малолєтка

"Це світові зірки, які титанічною працею на своїй ниві достукались із правдою про війну", – зазначають колеги журналістів. "Журі було вражено тим, як український фотограф ризикував своїм життям, щоб отримати доступ до візуальних зображень дій російських бойовиків і зробити ці зображення доступними для світу. Ця історія постане як колекція вражаючих свідчень війни, що триває", – інформують у World Press Photo. "Для всіх нас було б ліпше не мати цієї ганебної війни і зберегти тисячі життів", – розмірковував Євген під час нагородження.

Фото Євгена – не лише про Маріуполь, у мережі чимало його світлин з Бахмута, Авдіївки, із затопленого Херсона та інших місць. На початку червня відбувся допрем’єрний показ документального фільму «Двадцять днів у Маріуполі», де Є. Малолєтка є одним із авторів. У стрічці, зокрема, він згадує 1 березня – свій день народження: «Ми поділили на трьох консерву і якийсь черствий хліб. Я побажав усім нам вижити».

У травні ц.р. Пулітцерівською премією в номінації "За служіння суспільству" відзначено роботи відеожурналіста AP Мстислава Чернова, фотографа Євгена Малолєтки, відеопродюсера Василіси Степаненко та репортера Лорі Хіннант. "Журналісти AP виконували сміливу та важливу роботу в Україні протягом усієї війни, приділяючи увагу, зокрема, людським жертвам конфлікту. Від розвіювання російської дезінформації до сприяння створенню гуманітарного коридору, їхня робота була неймовірним суспільним вчинком, і ми дуже раді, що вона була відзначена Пулітцерівською комісією", – сказала старший віцепрезидент та виконавчий редактор AP Джулі Пейс.
За словами заступника мера Маріуполя, увага світу до цих робіт змусила росіян відкрити маршрут евакуації, врятувавши тисячі життів цивільних.

Довідково: Пулітцерівська премія відзначає найкращих у журналістиці, а також у восьми мистецьких категоріях, присвячених книгам, музиці та театру. Переможець в номінації "За служіння суспільству" отримує золоту медаль.

Надія Ліберт

Дата події

Бібліотечка газети «Київський політехнік»

Бібліотечка газети «Київський політехнік» надає читачам доступ до книжкових видань, підготовлених співробітниками редакції та дописувачами газети. Деякі з них вже вийшли друком на папері, інші поки що можна прочитати лише в електронному варіанті. Це книжки з історії Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського», біографії великих науковців, збірки публікацій газети різних років з різноманітної тематики тощо. Редакція газети планує час від часу поповнювати бібліотечку. Про нові надходження ми повідомлятимемо в газеті та на її Інтернет-сторінках.