Два роки тому Кабінет Міністрів України заснував 10 академічних стипендій для студентів, зокрема, які навчаються за спеціальністю “Атомна енергетика” і найбільше відзначилися в навчанні та науковій діяльності. Приємно повідомити, що здобутки Вадима Кондратюка та Івана Гапончука – п'ятикурсників ТЕФ – відзначені цією стипендією.
У Івана думка про навчання в КПІ зародилася ще зі шкільної лави. І цілком закономірно, адже мешкав у місті енергетиків, добре знав, до яких наслідків призводить непрофесійність, а ще підсвідомо відчував свою причетність до енергетичної могутності держави.
Здобувати освіту в НТУУ “КПІ” І.Гапончуку подобається: навчився самостійно працювати, отримав корисні професійні навички, високопрофесійні викладачі зуміли донести найскладніший навчальний матеріал і зацікавити ним студентів. В університеті є можливість для творчого зростання, занять спортом тощо.
Іван добре вчиться, отримав диплом бакалавра з відзнакою, він є переможцем олімпіади з вищої математики на ТЕФ, брав участь у 5-й та 6-й міжнародних науково-практичних конференціях “Сучасні проблеми наукового забезпечення енергетики” (2007-08 рр.), міжнародному форумі “Покращення студентського самоврядування м.Києва” та ін. Також він має вагомі спортивні досягнення: неодноразовий переможець чемпіонату НТУУ “КПІ” з жиму лежачи, учасник змагань з армрестлінгу.
Після закінчення навчання студент мріє знайти перспективну роботу, пов'язану з експлуатацією ядерних енергетичних установок. Адже попри всі модні економічно-юридичні віяння, вважає професію інженера основною у виробничому процесі. Він щиро вдячний викладацько-педагогічному колективу кафедри за організацію якісного навчального процесу.
Якщо Іван більше відомий у студентських колах як серйозний спортивний суперник, то його колега – Вадим Кондратюк – більше тяжіє до громадської роботи, набуває досвіду студентського лідера. Він є заступником голови Студради НТУУ “КПІ”, головою студради ТЕФ, помічником начальника штабу з охорони громадського правопорядку на території університету тощо.
До КПІ Вадима привела цікавість. Тут навчалися його старші друзі і багато розповідали про університет. От і вирішив спробувати – чи дійсно тут так гарно навчають і є можливість для самореалізації, як говорили. Тепер уже сам запрошує молодших, бо переконався: НТУУ “КПІ” надає якнайширші можливості для здобуття фаху, реалізації себе в будь-якій сфері. За його словами, це Університет з великої літери.
Студент у захопленні від своїх викладачів, які володіють секретами професійної майстерності та щиро діляться своїми знаннями з усіма бажаючими, а особливо з тими студентами, кому це дійсно цікаво і хто прагне теоретичні знання підкріпити практичними напрацюваннями. Студентське життя в університеті багате і різнопланове. Де, як не тут, набути досвіду організатора, навчитися приймати рішення, виконувати їх і відповідати за результати своєї діяльності.
Вадим мріє стати кваліфікованим фахівцем у галузі атомної енергетики та громадянином, корисним своїй країні. Хоча, чому стати? Він уже є – відомим молодіжним лідером, який уміє організовувати та керувати, студентом, який має здобутки в навчанні і науці, нарешті головою поки що невеличкої родини, якій прагне забезпечити гідне існування.
Закінчив нашу розмову Вадим дещо несподівано: “Хочу побажати нашим студентам жити весело не лише від сесії до сесії, а й під час сесії”. Хай буде так.